منطقه زلزله زده سرپل ذهاب

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همت خیران سلامت مشهدی برای ساخت مرکز خدمات جامع سلامت در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب

 

جمعی از اعضا  گروه خیرین دوستداران دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اقدامی خیرخواهانه، یک مرکز خدمات جامع سلامت را در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب از توابع استان کرمانشاه ساختند.

عضو گروه خیرین دوستداران دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه وقوع زمین لرزه در منطقه سرپل ذهاب در آذر ماه سال 97 موجب آسیب رسیدن به زیر ساخت های بهداشتی و درمانی این شهرستان شده بود اظهار کرد: به منظور فراهم نمودن ارائه خدمات مناسب بهداشتی به ساکنان این مناطق، گروه خیرین دوست داران دانشگاه بر آن شدند تا ساخت یک مرکز خدمات جامع سلامت را در این منطقه بر عهده بگیرند.

مهندس عباس عباس زادگان خاطر نشان کرد: مرکز خدمات جامع سلامت سرپل ذهاب با زیر بنای بیش از یک هزار متر مربع و در مساحت 4 هزار متر مربع ساخته و برای تجهیز و تامین نیروی انسانی به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل داده شد.

وی  با بیان اینکه در حال حاضر مرکز خدمات جامع سلامت سرپل ذهاب آماده بهره برداری شده است تصریح کرد: در این مرکز علاوه بر ارائه مراقبت های بهداشتی و درمانی، خدمات چشم پزشکی، آزمایشگاه، مامایی، گوش و حلق و بینی، عمل های سرپایی کوچک به ساکنان سرپل ذهاب ارائه می شود.  

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

همچنین یکشنبه چهارم آذر ۹۷ زلزله دیگری با قدرت ۶.۴ ریشتر منطقه را لرزاند که منجر به مصدوم شدن ۷۷۱ نفر و خسارت به بیش از چهار هزار واحد مسکونی شد